De Kerf & Van Sprang notarissen
Spoorlaan 402, 5038 CG Tilburg
T 013 53 211 55 F 013 54 303 08
Tilburg
Zie ook:
Nieuws

Nieuwsarchief

17-07-2009 | NHG nieuws
21-09-2011 | De Miljoenennota 2012 en het notariaat

De belangrijkste punten uit de Miljoenennota 2012 voor het notariaat voor u op een rij:

  • de overdrachtbelasting voor woningen wordt per 1 juli 2012 weer verhoogd naar het “oude” tarief van 6%. Ter stimulering van de woningmarkt heeft het kabinet per 15 juni 2011 het tarief voor de overdrachtsbelasting (tijdelijk) verlaagd naar 2%. Deze tijdelijke verlaging naar 2% komt per 1 juli 2012 te vervallen;
  • het partnerbegrip voor de Wet Inkomstenbelasting 2001 wordt uitgebreid, waardoor ook ongehuwd samenwonenden die staan ingeschreven op hetzelfde adres volgens de Gemeentelijke Basis Administratie (GBA) als partners worden aangemerkt indien op dat adres tevens één minderjarig kind van ten minste één van hen beiden staat ingeschreven;
  • zowel voor gehuwden als voor ongehuwd samenwonenden vallen meer testamentconstructies voor wat betreft de Wet Inkomstenbelasting 2001 gunstiger uit;
  • een executeur die belast is met de afwikkeling van de nalatenschap van de overledene is verplicht om de aangifte voor de erfbelasting bij de Belastingdienst in te dienen. Thans is de executeur bevoegd om de aangifte voor de erfbelasting bij de Belastingdienst in te dienen. 

Vorenstaande plannen dienen nog goedgekeurd te worden door de Eerste en de Tweede Kamer. Wanneer de Eerste en de Tweede Kamer de plannen goedkeuren, treden de plannen per 1 januari 2012 in werking.

Mocht u over bovenstaande plannen nog vragen hebben, dan kunt u contact met ons opnemen onder het telefoonnummer: 013 - 532 11 55.

Top pagina»